• Центр Дискавери
    Центр Дискавери
  • Discovery Center
    Discovery Center
  • Центр Діскавері
    Центр Діскавері

Презентація книги І.Т. Паська (Донецьк)

2013_10_11_pasko_book_04

11 жовтня 2013 року в Донецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Н.К. Крупської відбулася презентація книги відомого українського філософа Ігоря Трохимовича Паська «ІСТОРІЯ. НАЦІЯ. ОСОБИСТІСТЬ. ВИБРАНЕ: ІСТОРІОСОФСЬКІ ЕТЮДИ ТА МАНУСКРИПТИ»

 

Презентацію організувала громадська організація «Асоціація філософів і релігієзнавців», Наукове товариство імені Тараса Шевченко та Донецька обласна універсальна наукова бібліотека імені Н.К. Крупської.


2013_10_11_pasko_book_02 Ігор Пасько – відомий філософ та політолог, на очах та за активної участі якого відбулися найбільш значимі події новітньої української історії. Визнаний учений, автор оригінальної історіософської концепції, фундатор філософської школи, професор НАН України, дійсний член Наукового товариства імені Шевченка, експерт Координаційної ради з питань громадянського суспільства при Кабінеті Міністрів України, кавалер ордена «За мужність».

У збірці праць, що пропонується читачеві, виділено декілька тематичних блоків. По-перше, в ній подані соціально-філософські роботи 90 х років, що можуть сьогодні розглядатися не лише як теоретичні роздуми про майбутнє власної нації, а й документи епохи становлення Незалежності. Далі відображені усвідомлення філософом архетипів національного буття, в яких розкриваються категоричні імперативи Історії. Нарешті, у серії статей останніх років, присвячених вивченню перипетій земного втілення християнської ідеї, подана драма постання націй – вимушеної індивідуалізації суб'єкта історії, яким, з точки зору мислителя, може бути лише Історія. Саме роздуми про долю особистості і нації в історії є головним лейтмотивом статей та інтерв'ю, які читач знайде на сторінках книги.

2013_10_11_pasko_book_01

2013_10_11_pasko_book_05

Фото: І.А. Козловський, Л. Скубко.